در حال بارگذاری ...
 • مازیار تهرانی:

  پوستر طراحان جوان امیدوار کننده است

  داور بخش پوستر جشنواره تئاتر فجر با ابراز خرسندی از حضور پررنگ جوانان در بخش طراحی پوستر گفت: در این دوره شاهد حضور جوانان مستعد و فعالی بودیم که آثار‌شان امیدوار کننده است.

  مازیار تهرانی یکی از دبیران بخش پوستر در گفتگو با روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ادامه داد: آنچه در بخش پوستر جشنواره بیشتر به چشم می‌خورد، حضور  هنرمندان  نسل جوانی است که آثار خود را ارسال و در این راستا تلاش‌های بسیاری کرده‌اند که با دیدن آنها به طراحی پوستر تئاتر ایران امیدوارتر شده‌ام.
  وی درباره تاثیر جشنواره بر بخش پوستر گفت: جشنواره با چاپ آثار برگزیدگان در کتاب و برپایی نمایشگاه‌ها سعی بر این دارد تا جوان‌های فعال و مستعد  را در این عرصه بیشتر به جامعه هنری معرفی کند تا مسیری برای فعالیت بیشترشان باز شود.
  تهرانی در مورد آثار شرکت کننده و جایگاه پوستر در جشنواره تئاتر فجر بیان کرد: خوشبختانه حال و روز پوستر تئاتر در ایران به نسبت سایر هنرهای دیگر  خوب است زیرا هنوز تهیه کنندگان به آن ورود نکرده‌اند و پول زیادی به این بخش تخصیص نداده‌اند.از طرفی هم طراحی پوستر تئاتر ساختار تجربی‌تری نسبت به طراحی پوستر سینما دارد که تاثیر بیشتری بر حال خوب پوستر تئاتر می‌گذارد.
  تهرانی با بیان اینکه از تئاتر تنها پوسترش باقی می‌ماند، افزود:اساسا مهم نیست که پوستر متعلق به چه گونه‌ای از تئاتر است زیرا اگر پوستر خوبی داشته باشد، همان پوستر به ماندگار شدن آن اثر در تاریخ تئاتر ایران کمک می‌کند.
  سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  علی رفیعی در بزرگداشتش در جشنواره تئاتر فجر:

مهمترین وظیفه تئاتر، انتقال شعف به بازیگر و تماشاگر است
  علی رفیعی در بزرگداشتش در جشنواره تئاتر فجر:

  مهمترین وظیفه تئاتر، انتقال شعف به بازیگر و تماشاگر است

  علی رفیعی در مراسم بزرگداشتش که در آیین پایانی جشنواره تئاتر فجر برگزار شد، خطاب به مسوولان فرهنگی گفت: می‌خواستم سخنانی در حجم دوازده صفحه تایپ شده مطرح کنم اما از آن صرف نظر و به یک پاراگراف اکتفا می‌کنم.

  |

  لیست اسامی برگزیدگان تا به این لحظه

نمایشنامه نویسی بخش های بین الملل، محیطی، جوانان، مرور
  لیست اسامی برگزیدگان تا به این لحظه

  نمایشنامه نویسی بخش های بین الملل، محیطی، جوانان، مرور

  نمایشنامه نویسی بخش بین الملل تقدیر: (نمایشنامه اقتباسی) «سیاوش پاکراه» برای نگارش نمایشنامه «صور اسرافیل» تقدیر می نماید. برگزیده: «حسین پاکدل» برای نگارش نمایشنامه «کابوس حضرت اشرف» ...

  |

  نظرات کاربران